تکنیک های خطرناک کلاه سیاه سئو سایت

  • توسط احمدی
  • 9 دیدگاه
  • سئو
تکنیک های خطرناک کلاه سیاه سئو سایت

امروزه سئو یک بخش مهمی از هر نوع کسب و کاری را تشکیل می دهد. از آن جایی که سئو نقش مهمی در کسب و کار آنلاین شما را دارد، اغلب مردم ترجیح می دهند با انجام فعالیت های غیر قانونی در مدت زمان کوتاه تری به صفحات برتر گوگل دست پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم درباره تکنیک های سئو کلاه سیاه صحبت کنیم که باید از انجام هر هزینه ای برای آن بپرهیزید، در غیر این صورت وب سایت شما بعد مدت کوتاهی (معمولا چند روز تا یک ماه) توسط گوگل جریمه شده و حتی ممکن است به کل از صفحات جستجو حذف گردد و در این صورت امکان رفع جریمه نیز بسیار سخت و زمان بر خواهد بود. بیشتر

بررسی سئو کلاه سیاه

قبل از این که به معرفی تکنیک های سئو کلاه سیاه بپردازیم بهتر است ببینم اصلا تعریف سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) در واقع یک عمل است که سبب ارتقاء رتبه صفحات وب سایت شما در موتور های جستجو با نقض کردن قوانین گوگل خواهد شد. با انجام این تکنیک ها موتور های جستجو تحت تاثیر قرار گرفته و صفحات سایت در جایگاه بهتری قرار می دهند، البته این به آن معنی نیست که کاربران هم این امتیاز را برای سایت قائل شوند. اگر محتوایی مناسب و با کیفیت را به کاربران ارائه می کنید، نیازی به تقلب و انجام کارهای نامناسب نیست. تکنیک های جستجوگر سیاه و سفید می توانند در کوتاه مدت موفق شوند اما پیامدهای جدی در دراز مدت دارند و ممکن است حتی Google را مجبور به مجازات کردن وبلاگ شما کنند. 

تکنیک های کلاه سیاه که شما باید از آن ها اجتناب نمایید

در زیر تکنیک های مختلفی برای فریب دادن موتور های جستجو آمده است که شما باید از انجام آن ها اجتناب کنید، همچنین اگر قصد دارید متخصصی را برای سئو سایت های خود استخدام نمایید در نظر داشته باشید که از این نوع تکنیک ها استفاده نکند.

پنهان کاری

پنهان کاری یکی از روش های معروف سئو کلاه سیاه است. این کار برای فریب دادن موتور های جستجو با نمایش محتویات متفاوتی به آن ها و همچنین نمایش محتوای متفاوت به کاربران است. در حقیقت می توان این گونه تعریف کرد: ارائه یک صفحه از متن HTML به موتورهای جستجو در حالی که به کاربران یک صفحه از تصاویر و یا فلش نشان داده می شود.

موتورهای جستجو به ویژه گوگل از الگوریتم های جستجوی خود برای یافتن چنین فعالیت هایی استفاده می کنند و اگر این مورد تشخیص داده شود، چنین وب سایت هایی مجازات می شوند که در نتیجه می تواند منجر به ممنوعیت کامل یا جریمه سنگین وب سایت شما شود.

مخفی کاری 

استفاده بیش از حد کلمات کلیدی (Keyword Stuffing)

Keyword Stuffing یکی از روش های قدیمی برای دست یابی به رتبه های بالاتر موتور های جستجو می باشد. در این روش فقط کلمات کلیدی مورد هدف قرار می گیرند. وقتی کلمات کلیدی بدون هیچ گونه هدف خاصی مورد هدف قرار بگیرند سبب گیج شدن و آزار کاربران خواهد شد و برخی کاربران حتی وب سایت شما را ترک می کنند. اما در حال حاضر، الگوریتم های موتورهای جستجو کارآیی بیشتری پیدا کرده و متوجه می شوند که کلید واژه به اندازه کافی بهینه شده است یا نه! در صورتی که این موتور های جستجو متوجه فریب کاری وب سایت شوند، ممکن است جریمه ای برای وب سایت شما در پی داشته باشد.
نمونه هایی از این مدل کلمات کلیدی عبارتند از: 

  • لیستی از شماره تلفن های بی ارزش
  • بلوک های متن شامل فهرست شهر ها و مناطق که نشان می دهد وب سایت شما قصد رتبه بندی دارد.
  • تکرار غیر طبیعی کلمات کلیدی 

به جای استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی، می توانید از کلمات کلیدی LSI یا کلمات کلیدی Long Tail در محتوای خود استفاده کنید تا طبیعی تر و منحصر به فرد شوند.

متن زیاد 

ساخت صفحات دروازه (Doorway Pages or Gateway Pages)

صفحات دروازه، صفحاتی هستند که با کلمات کلیدی پر شده اند تا به موتور های جستجو نمایش داده شوند. این صفحات شامل کلمات کلیدی زیادی هستند که اطلاعات درستی را شامل نمی شوند. آن ها برای موتورهای جستجو طراحی شده اند و نه برای کاربر نهایی. کاربر نهایی هرگز این صفحات را نمی بیند زیرا آنها به طور خودکار به صفحه هدف هدایت می شوند. در سال 2015، گوگل یک الگوریتم جدید برای مقابله با این موارد معرفی نمود.

متن و لینک های مخفی

متن یا پیوندهای نامرئی شامل هر متنی است که موتورهای جستجوگر می توانند آن ها را بخوانند اما کاربران عادی نمی توانند! متن پنهان می تواند شامل متنی باشد که هم رنگ با پس زمینه سایت شما باشد. به عنوان مثال، وب سایت شما دارای متن سفید در پس زمینه سفید باشد. از این رویکرد بسیاری از افراد برای افزودن لینک یا کلمات کلیدی برای افزایش رتبه بندی صفحات استفاده می کنند. به این ترتیب، کاربران قادر به یافتن این متن مخفی نخواهند بود، اما موتورهای جستجو می توانند آن را بخوانند. در حال حاضر موتورهای جستجو دارای یک سیستم خودکار هستند که از طریق کد منبع تمامی این موارد را بررسی می کنند و حتی کوچکترین خطا را نیز خواهند دید.

محتوا کپی شده

محتوای تکراری به سرقت محتوا از سایر سایت ها و وبلاگ های مشابه شما اشاره می کند. امروزه الگوریتم های گوگل به آسانی می توانند کپی بودن محتوای یک وب سایت را تشخیص دهند و به همین دلیل استفاده از محتوا های تکراری یکی از بدترین روش های سئو کلاه سیاه و سفید محسوب می شود. اگر محتوای تکراری در سایت شما وجود دارد، یا آن را حذف نمایید یا از URL Canonicalization مناسب استفاده کنید.

روش Article Spinning

یک روش بازنویسی محتوا فقط برای فریب دادن موتور های جستجو است. می دانیم که آپدیت نگه داشتن محتوا سایت یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در سئو وب سایت ما خواهد بود. این روش برای فرار از تولید محتوا تازه برای سایت است و هیچ گونه محتوا جدید برای کاربران در وب سایت قرار نمی گیرد. به جای این کار، اگر نکته جدید ای را درباره موضوع خاصی در مقاله خود یافتید می توانید آن را در محتوا خود قرار دهید.

خرید یا تبادل لینک

موتور های جستجو لینک ها را به عنوان یک عامل رتبه بندی مهم برای وب سایت شما در نظر خواهند گرفت، زیرا وقتی بیشتر صفحات به سایت شما پیوند دارند احتمالا محتوای شما مناسب تر بوده است. اما امروزه بیشتر مردم اقدام به خرید و تبادل بک لینک می کنند برای این که بتوانند لینک های بیشتری را کسب کنند و فراموش می کنند که این لینک ها باید طبیعی باشند. اگر منبع لینک ها مربوط به سایت شما نباشد، می تواند تاثیر منفی بر SEO وب سایت شما داشته باشد. دریافت کردن این مدل بک لینک ها کار سختی نیست اما بهتر است بدانید که این کار فقط برای وب سایت شما مضر خواهد بود. بنابراین، هرگز از این روش برای دریافت بک لینک استفاده نکنید!

روش Google Bombing

Google Bombing یکی از روش هایی است که توسط برخی متخصصین سئو انجام شده تا به واسطه آن رتبه سایت های رقیب کاهش یابد. این کار معمولا با ایجاد کمپین های رسانه ای مختلف و ایجاد صفحات منفی برای سایت های رقبا استفاده انجام می شود. اگر چه این کار می تواند موثر باشد اما در بیشتر موارد موتور های جستجو این موارد را کشف خواهند کرد.

سایت های آینه

سایت های آینه برای نشان دادن محتوای وب سایت توسط سایت جدیدی برای افزایش رتبه استفاده می شوند. این مورد می تواند یکی از دیگر روش های ایجاد محتوا تکراری از سایت شما یا سایر منابع باشد.

در پایان شما برای سئو وب سایت خود می توانید از انواع تکنیک های کلاه سیاه یا کلاه سفید استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که سود کوتاه مدت ارزش عواقب و مجازات های طولانی مدت را ندارد. استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه می تواند منجر به جریمه طولانی مدت سایت شما یا محرومیت همیشگی آن از موتور های جستجو گردد. توصیه ما این است که سعی کنید با استفاده از تکنیک های کلاه سفید همه چیز را به طور طبیعی پیش ببرید و از این بابت نگرانی نداشته باشید.

سئو 

ترجمه از سایت catchupdates

مطالب مرتبط: طراحی سایت نوپرداز

تکنیک های خطرناک کلاه سیاه سئو سایت 4از 5براساس 1044 رای

9 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید

11 + 1 =

پربازدیدترین ها