تغییرات و الگوریتم های جدید گوگل در سال 2019

  • توسط معین
  • 0 دیدگاه
  • سئو
تغییرات و الگوریتم های جدید گوگل در سال 2019

تغییرات و الگوریتم های جدید گوگل در سال 2019 موضوع مورد اهمیتی است که تمام صاحبان سایت باید آن را فرا بگیرند و مدام باید تغییرات و الگوریتم های جدید گوگل را مورد بررسی قرار بدهند، تا بتوانند سایتی بهینه و سئو شده داشته باشند و رتبه دلخواه خود را در نتایج گوگل کسب کنند.

 

دلیل تغییر الگوریتم های گوگل چیست؟


الگوریتم های گوگل یک سری قوانین تعریف شده از سمت گوگل است تا بتواند به صورت واقعی باعث رتبه بندی سایت های معتبر بشود.
گوگل در نتایج سرچ خود سایت هایی را در رتبه های اول می آورد که الگوریتم های گوگل را رعایت کرده باشند، در این صورت است که یک وب سایت از نظر گوگل معتبر است و رتبه بهتری دارد.
البته ین گونه نیست که گوگل به صورت پیوسته در حال تغییر الگوریتم های خود باشد. چرا که تیم متخصص سئو گوگل هر سال بر اساس پیشرفت تکنولوژی بررسی می کند که چه سایت هایی معتبر تر هستند و قابلیت این که در نتایج سرج اولین باشند را دارند.

 

هدف از تغییرات و الگوریتم های گوگل در سال 2019 چیست؟

  • سایت ها مدام بروز باشند و مدام در حال قوی شدن باشند.
  • سایت های معتبر و قوی تر را به صورت صحیح و منطقی رتبه دهد.
  • از نظر گوگل سایت هایی که محتوای با کیفیت دارند و بهترین نتیجه و محتوا را در اختیار کاربران قرار می دهند با ارزش هستند.

 

معرفی الگوریتم های جدید گوگل در سال 2019

  1. صفحات سایت می بایست واکنش گرا و یا ریسپانسیو باشند


از نظر گوگل بسیار حائز اهمیت است که سایت شما واکنش گرا و ریسپانسیو باشد. چرا که با گوشی ها و امکانات متفاوتی که امروزه در دسترس کاربران و افراد جامعه می باشد هرکسی با امکان قابل استفاده ای که دارد کارهای اینترنتی خود را انجام می دهد حال می خواهد تبلت، گوشی اندرویدی، آیفون و ... باشد.
واکنش گرا و یا ریسپانسیو بودن سایت شما در رتبه بندی سایت شما در گوگل تاثیر زیادی دارد و وب سایت شما می بایست به این موضوع اهمیت دهید.
به همین دلیل است که طراحی اپلیکیشن های موبایل (اندروید و یا ios) جایگاه ویژه ای از نظر گوگل دارد، چرا که شما برای کاربران خود ارزش قائلید و دارای یک سایت قابل دسترس و پیشرفته هستید.

2. سرعت لود سایت


اگر سرعت بارگزاری صفحات سایت شما از رقبایتان پایین تر باشد همین مورد کافی است که از نظر گگل جایگاه پایین تری داشته باشید.

3. درج محتوای با کیفیت


در سال های گذشته محتوایی از نظر گوگل بهتر بود که کلمات کلیدی زیادی در آن به کار رفته بود ولی الان و در الگوریتم های گوگل در سال 2019 درج کلمات کلیدی زیاد در محتوا باعث می شود که از کیفیت مطلب در نظر گوگل کاسته شود چرا که مدنظر گوگل مطلب و محتوای با کیفیت است.
محتوای با کیفیت از نظر گوگل محتوایی است که مدت زمان بیشتری کاربر را در صفحه نگه دارد، کلمات کلیدی درست و مناسب به کار رفته باشد، در شبکه های اجتماعی بیشتر اشتراک گزاری شود و کاربران در مورد این مطلب و ا محتوا اظهار نظر کرده باشند.

 

4. سرچ و یا جستجوی صوتی گوگل


گوگل در سال 2019 این امکان را برای کاربران تعبیه کرده که با صوت جستجوی خود را انجام دهند و حتی نیاز به تایپ کلمات نداشته باشند.

 

5. هرچه زمان ماندن کاربران در سایت شما بیشتر باشد و کاربران بتوانند به راحتی نتایجی را که میخواهند در سایت شما بیابند از نظر گوگل بهترید

6. نوشن عبارت های طولانی و هم خانواده به عنوان کلمات کلیدی

7. درج محتوای ویدئویی در مطالب

8. جست و جو و یا سرچ بر اساس عکس

به این صورت که هنگامی که کاربران به دنبال عکس دلخواه خود می گردند در نتایج سرچ عکس های سایت هایی که رتبه بهتری دارند در نتایج اول می آیند.

 

این موارد تغییرات و الگوریتم های جدید گوگل در سال 2019 که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. چنانچه شما نیز دارای کسب و کار اینترنتی هستید و صاحب سایت هستید باید مدام با الگوریتم های جدید گوگل بروز شوید تا از رقبای خود عقب نمانید. البته قدم اول برای بروز ماندن و دیده شدن توسط گوگل داشتن یک وب سایت قوی می باشد که باید این کار را به شرکت طراحی سایت قوی بسپارید تا خیالتان بابت مباحث فنی سایت راحت باشد و شرکت طراحی سایت نوپرداز شما را در این مسیر پشتیبانی خواهد کرد.

تغییرات و الگوریتم های جدید گوگل در سال 2019 5از 5براساس 1 رای

0 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید

1 + 8 =

پربازدیدترین ها