جلوگیری از شکست سیستم های اطلاعاتی

بررسی روش های جلوگیری از شکست سیستم های اطلاعاتی و افزایش به موفقیت رسیدن این سیستم ها

جلوگیری از شکست سیستم های اطلاعاتی
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: مدیریت سیستم های اطلاعاتی
جلوگیری از شکست سیستم های اطلاعاتی 4از 5براساس 369 رای

همان گونه که مشخص است نمی توان راه حلی حتمی برای جلوگیری از شکست سیستم های اطلاعاتی ارائه داد. در این زمینه بایستی رویکرد های تکنیکی، اجتماعی، سازمانی، اقتصادی و تمام چارچوب های ارائه شده و دلایل شکست را مد نظر قرار داد. به طور کلی توجه داشتن به موارد زیر می تواند احتمال موفقیت سیستم های اطلاعاتی را افزایش دهد:

بهبود ارتباطات: ارتباط بین ذی نفعان مختلف پروژه (به خصوص کسانی که به زمینه اجراء و استفاده نزدیک هستند) باید راحت تر گردد. 

منطقی سازی واقعیت ها: ذی نفعان باید راه حل های مختلف را ارزیابی کرده و ما بین آن چیزی که هست و آن چیزی که باید انجام شود، تمایز قائل شوند.

نظر خواهی از ذی نفعان: باید ابزار هایی در اختیار ذی نفعان قرار گیرد تا با اتکا به آن ها بتوان واقعیت های سازمان را کشف نمود.

رفع اختلاف بین طراح و کاربر: معمولا بین متخصصان سیستم اطلاعاتی و کاربران نهایی جهت گیری های فنی ایجاد می شود. اغلب اهداف، اولویت ها و زبان ارتباطی ما بین این گروه ها متفاوت می باشند که می تواند از تضاد منافع آن ها نشات بگیرد. در چنین وضعیتی ایجاد ارتباط بین دو گروه متخصصان سیستم اطلاعاتی و کاربران نهایی توصیه می گردد. یکی از راه حل های کاهش اختلاف بین این گروه ها آموزش دادن آن ها و ایجاد تیم کاری متشکل از این دو گروه می باشد.

یادگیری سازمانی: ارزیابی سیستم های اطلاعاتی و مطالعه دلایل شکست آن ها در سازمان می تواند راه کار هایی را در راستای موفقیت سیستم های اطلاعاتی در اختیار شرکت قرار دهد.

سیستم اطلاعاتی 

4 دیدگاه
 1. آرمان آرمان یکشنبه 13 اسفند 1396 12:08

  یادگیری سازمانی خیلی موثره

 2. جهانی جهانی یکشنبه 13 اسفند 1396 12:07

  مطلب خوبی درباره ی جلوگیری از شکست سیستم های اطلالاتی بود

 3. Mani Mani جمعه 27 بهمن 1396 16:11

  کمی مطلب گنگ بود برام اگه میشه راجع به سیستم های اطلاعاتی مطلب بزارید باز

 4. رضاییان رضاییان پنجشنبه 12 بهمن 1396 15:44

  سلام بابت مطالب خوبتون تشکر می کنم

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

نماد الکترونیک
مشاوره رایگان:
 025-32937209