بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی

 • توسط امامی
 • 8 دیدگاه
 • توسعه فروشگاه اینترنتی
بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی

از جمله مهم ترین عوامل هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای، بدون شک تجربه کاربری است. امروزه بسیاری از شرکت ها برای رقابت با سایر رقبای خود در این زمینه سرمایه گذاری می کنند که این خود دلیلی بر اهمیت تجربه کاربری یا همان (UX) می باشد. مشاهده جزئیات

دسترسی مناسب

سریع ترین و آسان ترین راه برای دریافت بازخورد از کاربران، بر عهده تیم پشتیبانی مشتریان شما است. اعضای تیم اغلب وقت خود را در صحبت کردن با مشتریان صرف می کنند و معمولا می دانند که مشتریان چه چیزی می خواهند و آن ها باید چه چیزی را بهبود دهند. آیا می خواهید بدانید که رابط کاربری سایت و فروشگاه اینترنتی شما گیج کننده است یا نه!؟ می توانید از این موضوع با پرسیدن سوالاتی از کاربرانی که از اپلیکیشن یا سایت شما استفاده می کنند آگاه شوید. به این ترتیب، بازخورد فوری دریافت می کنید و آن را به فهرست اولویت هایتان اضافه کنید. صرف نظر از خاص بودن مشکل مورد نظر مشتری، صحبت کردن با مشتریان باعث می شود شما متوجه شوید که آن ها چطور انتظار دارند که مشکلاتشان را حل کنید.

طراحی فروشگاه اینترنتی 

جذب مشتریان فروشگاه اینترنتی

اگر می خواهید طراحی فروشگاه اینترنتی شما موفقیت آمیز باشد و مشتریان بیشتری را جذب نمایید، ابتدا باید بدانید که مشتریان شما به چه چیزی فکر می کنند و موفقیت خود را در چه می دانند؟ باید بدانید که آن ها امیدوارند پس از خرید از وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما چه چیزی را به دست می آورند!؟

هر کاربر جدیدی که از فروشگاه اینترنتی شما استفاده می کند، برای شما تعریف موفقیت را پی خواهد داشت. اما کاری که شما باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که آنها فکر می کنند در مسیر موفقیت قرار دارند. در این جا نکاتی قرار دارند که می توانند برای انجام این کار به شما کمک کنند:

 • درک نقش سایت و فروشگاه اینترنتی شما و این که بیشتر در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟
 • درک این که چگونه هر یک از این نقش ها می توانند به موفقیت برسند.
 • به کاربران آموزش دهید، چگونه می توانند به خدمات بیشتر سایت شما دسترسی داشته باشند.
 • با کاربران صحبت کنید و به آنها کمک نمایید.

تجربه کاربری مانند معدن طلا بسیار ازرشمند است

هر زمان که یک مشتری در مورد یک مشکل با شما تماس برقرار می کند، این یک مشکل نیست، بلکه فرصتی است که می توانید بپذیرید. اطلاعات خام همیشه مفید نیست و با استفاده از آن ها همیشه راه حل های جدیدی را برای هر مکالمه ارائه نخواهید داد، اما این که در چه موقعیت زمانی از این اطلاعات استفاده کنید ارزش زیادی دارد. یک فروشگاه اینترنتی خوب باید با نیازهای کاربران و نحوه عملکرد رقبای خود سازگار باشد. شما باید این واقعیت را قبول کنید که اگر می خواهید رشد کنید نوآوری مهم است. 

موفقیت در یک فرآیند چیزی نیست که شما بتوانید آن را یک شبه به دست آورید، بلکه زمان لازم است. با این حال بسیار مهم است که تجربه کاربری (UX) فروشگاه اینترنتی خود را ارزیابی کنید و به طور مداوم برای بهبود آن کار کنید. شما باید هر چند وقت یک بار به آخرین نسخه خود نگاه کنید و چند سوال را از خودتان بپرسید.

مقالات بیشتر: اپلیکیشن فروشگاهی نوپرداز

بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی 4از 5براساس 1274 رای

8 دیدگاه

 • ایمان راد

  هما خانم باید با یک آدم حرفه ای صحبت کنید و مشاوره بگیرید. بهتره سراغ شرکت های معتبر سئو برین. وگرنه احتمالا سرتون کلاه میره

 • فرشاد رضایی

  بخش دسترسی مناسب در طراحی فروشگاه اینترنتی خیلی مهم هست.

 • کریمی زاده

  خیلی خوبه که بتونیم از سریع ترین و آسان ترین راه برای دریافت بازخورد از کاربران، بر عهده تیم پشتیبانی مشتریان استفاده کنیم..

 • یلدا

  جذب مشتریان فروشگاه اینترنتی،در این زمینه بررسی اهداف مشتری کمک زیادی می کند..

 • کیان

  بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی،در این بخش دسترسی آسان یکی از موارد مهم می باشد..

 • علیسان

  سلام جذب مشتریان فروشگاه اینترنتی،دونستن افکار مشتریان تاثیر زیادی تو این قسمت داره..

 • معصومه

  تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی،خیلی مهمه که به دسترسی کاربران اهمیت میدید،مقاله خوبی بود...

 • هما

  من یک فروشگاه اینترنتی دارم ولی واقعا نمیدونم چطور مشتریام از گوگل بیشتر بشن. یه چیزایی درباره سئو شنیدم ولی هزینه های بالایی بهم گفتن میترسم دروغ باشه.

دیدگاه خود را ارسال کنید

6 + 3 =