بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی

روش هایی برای بهبود تجربه کاربری فروشگاه های اینترنتی و جذب کاربران بیشتر

بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: توسعه فروشگاه اینترنتی
بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی 4از 5براساس 232 رای

از جمله مهم ترین عوامل هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای، بدون شک تجربه کاربری است. امروزه بسیاری از شرکت ها برای رقابت با سایر رقبای خود در این زمینه سرمایه گذاری می کنند که این خود دلیلی بر اهمیت تجربه کاربری یا همان (UX) می باشد. 

دسترسی مناسب

سریع ترین و آسان ترین راه برای دریافت بازخورد از کاربران، بر عهده تیم پشتیبانی مشتریان شما است. اعضای تیم اغلب وقت خود را در صحبت کردن با مشتریان صرف می کنند و معمولا می دانند که مشتریان چه چیزی می خواهند و آن ها باید چه چیزی را بهبود دهند. آیا می خواهید بدانید که رابط کاربری سایت و فروشگاه اینترنتی شما گیج کننده است یا نه!؟ می توانید از این موضوع با پرسیدن سوالاتی از کاربرانی که از اپلیکیشن یا سایت شما استفاده می کنند آگاه شوید. به این ترتیب، بازخورد فوری دریافت می کنید و آن را به فهرست اولویت هایتان اضافه کنید. صرف نظر از خاص بودن مشکل مورد نظر مشتری، صحبت کردن با مشتریان باعث می شود شما متوجه شوید که آن ها چطور انتظار دارند که مشکلاتشان را حل کنید.

طراحی فروشگاه اینترنتی 

جذب مشتریان فروشگاه اینترنتی

اگر می خواهید طراحی فروشگاه اینترنتی شما موفقیت آمیز باشد و مشتریان بیشتری را جذب نمایید، ابتدا باید بدانید که مشتریان شما به چه چیزی فکر می کنند و موفقیت خود را در چه می دانند؟ باید بدانید که آن ها امیدوارند پس از خرید از وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما چه چیزی را به دست می آورند!؟

هر کاربر جدیدی که از فروشگاه اینترنتی شما استفاده می کند، برای شما تعریف موفقیت را پی خواهد داشت. اما کاری که شما باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که آنها فکر می کنند در مسیر موفقیت قرار دارند. در این جا نکاتی قرار دارند که می توانند برای انجام این کار به شما کمک کنند:

 • درک نقش سایت و فروشگاه اینترنتی شما و این که بیشتر در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟
 • درک این که چگونه هر یک از این نقش ها می توانند به موفقیت برسند.
 • به کاربران آموزش دهید، چگونه می توانند به خدمات بیشتر سایت شما دسترسی داشته باشند.
 • با کاربران صحبت کنید و به آنها کمک نمایید.

تجربه کاربری مانند معدن طلا بسیار ازرشمند است

هر زمان که یک مشتری در مورد یک مشکل با شما تماس برقرار می کند، این یک مشکل نیست، بلکه فرصتی است که می توانید بپذیرید. اطلاعات خام همیشه مفید نیست و با استفاده از آن ها همیشه راه حل های جدیدی را برای هر مکالمه ارائه نخواهید داد، اما این که در چه موقعیت زمانی از این اطلاعات استفاده کنید ارزش زیادی دارد. یک فروشگاه اینترنتی خوب باید با نیازهای کاربران و نحوه عملکرد رقبای خود سازگار باشد. شما باید این واقعیت را قبول کنید که اگر می خواهید رشد کنید نوآوری مهم است. 

موفقیت در یک فرآیند چیزی نیست که شما بتوانید آن را یک شبه به دست آورید، بلکه زمان لازم است. با این حال بسیار مهم است که تجربه کاربری (UX) فروشگاه اینترنتی خود را ارزیابی کنید و به طور مداوم برای بهبود آن کار کنید. شما باید هر چند وقت یک بار به آخرین نسخه خود نگاه کنید و چند سوال را از خودتان بپرسید.

7 دیدگاه
 1. فرشاد رضایی فرشاد رضایی شنبه 22 اردیبهشت 1397 12:51

  بخش دسترسی مناسب در طراحی فروشگاه اینترنتی خیلی مهم هست.

 2. کریمی زاده کریمی زاده شنبه 15 اردیبهشت 1397 13:26

  خیلی خوبه که بتونیم از سریع ترین و آسان ترین راه برای دریافت بازخورد از کاربران، بر عهده تیم پشتیبانی مشتریان استفاده کنیم..

 3. یلدا یلدا دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 11:40

  جذب مشتریان فروشگاه اینترنتی،در این زمینه بررسی اهداف مشتری کمک زیادی می کند..

 4. کیان کیان دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 11:38

  بهبود تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی،در این بخش دسترسی آسان یکی از موارد مهم می باشد..

 5. علیسان علیسان دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 09:54

  سلام جذب مشتریان فروشگاه اینترنتی،دونستن افکار مشتریان تاثیر زیادی تو این قسمت داره..

 6. معصومه معصومه دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 09:52

  تجربه کاربری هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی،خیلی مهمه که به دسترسی کاربران اهمیت میدید،مقاله خوبی بود...

 7. هما هما جمعه 10 فروردین 1397 15:25

  من یک فروشگاه اینترنتی دارم ولی واقعا نمیدونم چطور مشتریام از گوگل بیشتر بشن. یه چیزایی درباره سئو شنیدم ولی هزینه های بالایی بهم گفتن میترسم دروغ باشه.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

نماد الکترونیک
مشاوره رایگان:
 025-32937209