چگونگی توسعه و طراحی وب سایت

آیا می دانید چگونه وب سایت خود را طراحی کنید و آن را توسعه دهید؟ برای طراحی وب سایت رعایت چه نکاتی ضروری است؟

چگونگی توسعه و طراحی وب سایت
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: توسعه وب سایت
چگونگی توسعه و طراحی وب سایت 4از 5براساس 60 رای

در ابتدا شما باید یک طرح مناسب برای سایت خود پیدا کنید. اگر شما یک برنامه نویس تازه وارد یا یک طراح هستید و می خواهید خودتان سایت خود را پیاده سازی نمایید می توانید یک سایت ساده را با استفاده از آموزش های طراحی سایت html و نیز با بهره گرفتن از css طراحی کنید. فقط کافیست اطمینان داشته باشید که می توانید نگاهی حرفه ای به سایت خود داشته باشید.

شما می توانید از یک قالب وب سایت پیش ساخته شده رایگان برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید یا یک قالب را متناسب با نیاز خود خریداری نمایید.

یک طراح وب سایت استخدام کنید و از تخصص های فنی و تجربه او برای پیاده سازی بهتر ایده و پروژه خود استفاده نمایید.

در طراحی وب سایت خود حتما باید به نکاتی مانند ساده بودن محیط کاربری و طراحی یک رابط کاربری مناسب توجه ویژه ای داشته باشید.

یک سبک و طراحی سازگار را در پیش بگیرید، به طوری که هماهنگی موضوعی در آن رعایت شود و سعی کنید از دو یا سه رنگ اصلی و مناسب استفاده نمایید.  

سعی کنید با جدا کردن هر یک از بخش ها بر اساس موضوع و اولیت آن ها و همچنین استفاده از فونت های مناسب و رعایت اصول نگارشی  خوانایی مطالب را به سطحی ایده آل برسانید.

سعی کنید در طراحی وب سایت از تگ های HTML استاندارد استفاده نمایید و در استفاده از تصاویر تعادل مناسبی بین کیفیت تصویر و تاثیر آن در سرعت بارگذاری وب سایت ایجاد نمایید.

وب سایت خود را آزمایش نمایید و بررسی کنید که لینک ها به درستی کار می کنند و تصاویر نیز به خوبی نمایش داده می شوند یا خیر.

وب سایت خود را به صورت واکنش گرا طراحی نمایید و یا یک سایت جداگانه برای تلفن های همراه طراحی کنید و از ایجاد ویژگی هایی که در تلفن های همراه پشتیبانی نمی شوند دوری کنید. در بعضی موارد شما می توانید به جای استفاده از نسخه موبایل سایت یک برنامه برای آن ایجاد نمایید.

در آخر اینکه توجه داشته باشید که وب سایت شما باید ساده و دقیق طراحی شود و سعی کنید وب سایت خود را ساده نگه دارید.

برگرفته از سایت wikihow

امتیاز به سایت