اشتباهات رایج سئو

اشتباهات رایج در سئو که استفاده از آن ها تاثیر منفی در سئو وب سایت دارد و باید از آن ها دوری کرد

اشتباهات رایج سئو
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: سئو
اشتباهات رایج سئو 4از 5براساس 1171 رای

سئو سایت یکی از با اهمیت ترین عواملی است که افراد باید برای افزایش بازدید و افزایش کاربران وب سایت خود به آن توجه داشته باشند. در این مقاله به بررسی رایج ترین اشتباهاتی که افراد هنگام بهینه سازی و سئو وب سایت انجام می دهند پرداخته ایم:

1. انتخاب بر چسب ضعیف عنوان

سئو 

شاید تعجب آور باشد اما هنوز افرادی هستند که برچسب های عنوان درستی برای صفحات سایت خود نمی نویسند. یک نکته مهم در سئو این است که موتورهای جستجو هنوز به برچسب عنوان اهمیت زیادی می دهند، زیرا عنوان یک متن ارتباط زیادی با محتوا تولید شده خواهد داشت.

2. انتخاب برچسب ضعیف قسمت هدر سایت

سئو 

برچسب های هدر مشخص خواهند کرد که صفحه مد نظر ما درباره چه موضوعی می باشد. در هنگام ساخت محتوا برای کاربران، این برچسب به آنها کمک می کند تا بهتر ساختار و ماهیت محتوای صفحه را درک نمایند. مانند برچسب عنوان که محتوای یک متن را مشخص می نماید، برچسب هدر محتوای کل صفحه را مشخص می کند. پس بایستی زمان انتخاب این برچسب ها بسیار دقت داشته باشید.

3. محتوا ضعیف

سئو 

صفحات بسیار کمی هستند که دارای محتوای کوتاه ولی مفید باشند. زمانی که این مدل صفحات قسمت زیادی از سایت شما را شامل بشوند، این احتمال وجود دارد که موتور های جستجو سایت شما را به عنوان یک وب سایت ضعیف در نظر بگیرند و این عوامل امکان دارد به عنوان یک نتیجه در رتبه بندی سایت شما قرار گیرند.

4. بخش بندی نادرست

سئو 

تلاش نمایید در یک صفحه از انتخاب عنوان های مختلفی که بسیار شبیه یکدیگر هستند خودداری نمایید. به عنوان مثال، اگر صفحاتی به نام «10 نکته برای خرید یک خانه»، «11 راهنمایی برای خرید یک خانه»، «بهترین راهنمایی ها برای خرید خانه» و «10 چیز عالی برای خرید در خانه» را داشته باشید، کاملا مشخص هست که این موارد صفحات متفاوت از یکدیگر نیستند.

5. لینک های داخلی نادرست

سئو 

ما هنوز سایت هایی را میبینیم که با لینک دادن نادرست، مسیر خزیدن جستجو گر ها به صفحات کلیدی در سایتشان را حذف می کنند. اگر گوگل نتواند آن ها را پیدا کند، حتی اگر شما آن صفحات را در Sitemap سایت خود نیز مشخص کرده باشید باز هم امکان دارد موتور های جستجو برای آن ارزش کمی قائل بشوند. اگر آن ها به اندازه کافی با اهمیت نیستند که شما آن ها در صفحات وب سایت خود نشان دهید، چرا باید موتور های جستجو برای آن ارزش قائل شوند؟

6. معماری ضعیف سایت

سئو 

ما بسیاری از وب سایت هایی را می بینیم که به صورت ضعیفی سازمان دهی شده اند، این مورد هم برای کاربران و هم برای موتور های جستجو نامناسب می باشد. در این حالت امکان دارد موتور های جستجو وب سایت شما را در رتبه بندی خود قرار ندهند و این موضوع تاثیر منفی در سئو وب سایت شما دارد.

7. طراحی مناسب سایت برای تلفن های همراه

سئو 

بسیاری از سایت هایی که زیر دامنه های تلفن همراه دارند، محتوای مشابه را در صفحه تلفن همراه خود نشان نمی دهند یا لینک ها و اطلاعات ساخت یافته را حذف می کنند. اگر وب سایت شما در این مورد صحیح عمل می کند لازم نیست نگران باشید. هنگامی که گوگل این وب سایت ها را در نسخه موبایل نشان می دهد در صورت حذف ذکر شده وب سایت را مورد تنبیه قرار می دهد.

8. صفحات بسیار کم

سئو 

بسیاری از توسعه دهندگان وب سایت، دارای سایت هایی هستند که واقعا کوچک است. این برعکس مشکل 4 بالا است و نتیجه این که سایت نمی تواند در شرایط رقابت با سایر وب سایت ها قرار بگیرد.

9. فراموش کردن برچسب های سئو

سئو 

برچسب هایی مانند NoIndex ،rel=canonical ،rel=prev/next بسیار مهم هستند و توسط بسیاری از وب سایت ها برای حذف محتوا های تکراری استفاده می شوند. اما در بسیاری از سایت ها، این برچسب ها زمانی که باید استفاده شوند، مورد استفاده قرار نمی گیرند.

10. برچسب های سئو متناقض

سئو 

هنگامی که از برچسب های سئو به درستی استفاده نشوند، نتیجه ممکن است غیر قابل پیش بینی باشد. به عنوان مثال بعضی از وب سایت ها از NoIndex و rel=canonical استفاده می کنند که ممکن است canonical نادیده گرفته شود.

11. تبلیغات بیش از حد

سئو وب سایت 

بسیار از وب سایت ها تبلیغات را انجام می دهند بدون این که اشتباهی را مرتکب شوند. گوگل الگوریم هایی دارد که تبلیغات بیش از حد موجود در یک صفحه را تشخیص می دهند، اگر موتور های جستجو آن ها را ببینند رتبه بندی وب سایت شما را پایین می آورد.

12. عدم ارتقاء وب سایت

بهینه سازی سایت 

سعی کنید وب سایت خود را ارتقا دهید. پیوند ها یکی از عوامل بسیار مهم در رتبه بندی وب سایت شما می باشند. صحبت کردن مردم درباره کسب و کار شما می تواند سبب افزایش بازدید از وب سایت شما شود.

سئو یکی از با اهمیت ترین عوامل برای افزایش ارزش وب سایت شما می باشد. بسیاری از کسب و کار ها به آن توجهی ندارند و یا آن را به خوبی اجرا نمی کنند که همین عوامل منجر به اشتباهات زیادی می گردد. تلاش نمایید زمان خود را برای یادگیری مناسب بگذارید و نتایج آن قطعا برای وب سایت شما سود زیادی خواهد داشت. 

شرکت نوپرداز با بهره بردن از ابزار های پیشرفته در زمینه سئو و کادری مجرب تلاش می نماید تا برترین نتیجه و رتبه را توسط موتور های جستجو مختلف از جمله گوگل برای وب سایت اینترنتی شما کسب نماید.

 برگرفته از link-assistant

11 دیدگاه
 1. فرید فرید چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 14:14

  بخشی که باید در اشتباهات سئو دقت کنیم محتوا ضعیف هست که در رابطه با رتبه سئو مهم هست..

 2. حسین حسین پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 13:36

  بخش برچسب های سئو خیلی کاربردی بود..

 3. حسنی حسنی پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 13:35

  استفاده غیر منطقی از سئو باعث می شود که بر عکس عمل کند..

 4. kian5 kian5 پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 13:45

  اشتباهات رایج سئو،عنوان نادرست یکی از اشتباهات در این بخش می باشد..

 5. kian kian پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 13:43

  موتورهای جستجو بخش مهمی را برای برچسب قرار می دهند...

 6. ریاحی ریاحی شنبه 12 اسفند 1396 20:26

  تبلیغات زیاد خیلی رو اعصابه

 7. هاشمی هاشمی شنبه 12 اسفند 1396 20:23

  همه ی اشتباهات رایج در سئو رو توضیح دادین خیلی خوبه

 8. رامین زمانی رامین زمانی چهارشنبه 25 بهمن 1396 09:41

  خیلی خوب بود من تازه دارم سئو یاد میگیرم و این نکات به درک بهتر سئو کمک کرد

 9. نقطه نقطه پنجشنبه 12 بهمن 1396 15:37

  سلام خیلی عالی بود استفاده. لطفا نکات بیشتری از سئو بگید

 10. rezas2 rezas2 یکشنبه 8 بهمن 1396 16:53

  سلام سایتی هست که بتونیم ازش لینک های خراب سایتمونو پیدا کنیم؟

 11. مدیرکل مدیرکل سه شنبه 26 دی 1396 12:54

  سلام
  ابزارهای زیادی در این زمینه وجود دارد که می توانید از سایت های زیر برای آنالیز وب سایت خود استفاده کنید:
  http://gtmetrix.com
  http://seo.nopardaco.com
  http://moz.com

 12. مهدی مهدی سه شنبه 26 دی 1396 12:50

  بسیار بسیار عالی بود
  اگر امکان داره ابزاری هم معرفی کنید در این زمینه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

نماد الکترونیک
مشاوره رایگان:
 025-32937209