مفهوم سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری

مفهوم سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری چیست و شامل چه تعداد کامپیوتر می شود؟

مفهوم سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: مدیریت سیستم های اطلاعاتی
مفهوم سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری 4از 5براساس 427 رای

سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری در حقیقت از یک دیتابیس برای ذخیره داده ها و آنالیز آن ها تشکیل شده اند. امروزه این سیستم ها فقط به چشم نگه داری از داده ها دیده نمی شوند بلکه برای انجام آنالیز های مختلف بر روی داده های بزرگ و انجام کار های مدیریتی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع می توان گفت این سیستم نوعی رابطه علمی را بین افراد مختلف ایجاد می نماید و کار آن ها را در تبادل مطالب علمی ساده تر می نماید.

در ابتدا بایستی به این نکته توجه داشت که همه سیستم های اطلاعاتی حتما نباید کامپیوتری باشند. سیستم اطلاعاتی کامپیوتری (CBIS) سیستمی می باشد که از تکنولوژی کامپیوتر برای وظایف خود بهره می گیرد. در واقع سیستم اطلاعاتی کامپیوتری از کامپیوتر شخصی و نرم افزار تشکیل شده و یا از تعداد زیادی کامپیوتر در ابعاد متفاوت و شبکه های ارتباطی مختلف تشکیل شده است.

سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام یک به یک بخش خاصی از حوزه مدیریت کمک می کنند. این سیستم ها در زیر آمده است:

شاید در قدیم متخصصان فکرش را هم نمی کردند که این سیستم ها تا این مقدار بتوانند پیشرفت کنند اما امروزه شاهد این هستیم که از سیستم های اطلاعات کامپیوتری در اغلب زمینه های مدیریتی استفاده می شود و در آینده فضای گسترده تری در اختیار این سیستم ها قرار داده خواهد شد. استفاده از این سیستم ها در پزشکی نیز یکی دیگر از کاربرد های مهم آن ها است که زمینه های مختلف پزشکی مانند پزشکی از راه دور را پایه گذاری نموده است.

4 دیدگاه
 1. قثظش34 قثظش34 پنجشنبه 2 فروردین 1397 13:57

  سلام ممنون از مطالب خوبتون لطفا درباره سیستم های پزشکی هم توی سایتتون مقاله ای منتشر کنید.

 2. Farahnaz Farahnaz چهارشنبه 2 اسفند 1396 19:13

  راجع به سیستم های اطلاعاتی پایگاه داده بیشتر توضیح بدید خیلی کاربردیه

 3. رضا توانمند رضا توانمند پنجشنبه 12 بهمن 1396 16:07

  سلام اگه ممکنه سیستم های DSS رو بیشتر توضیح بدید ممنون

 4. قربانی قربانی یکشنبه 17 دی 1396 14:48

  من درباره سیستم های سورس کنترل شنیدم که این روزها خیلی باب شده. به اصطلاحی شده شبکه اجتماعی برنامه نویسان. من از سیستم سورس کنترل گیت هاب استفاده میکنم. مزیتش اینه که توی تیم های خیلی بزرگ مثل ما، وقتی روی هزارتا فایل برای یه پروژه قراره کار بشه، خیلی سخت

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

نماد الکترونیک
مشاوره رایگان:
 025-32937209