امنیت در طراحی سایت

امنیت وب سایت مهم ترین عاملی است که مشتریان بایستی هنگام سفارش یک سایت به آن توجه داشته باشند. امروزه در دنیا شاهد این هستیم که حتی بزرگ ترین شرکت های دنیا مانند یاهو مورد هجوم هکر ها قرار می گیرند که این موضوع خود نشان دهنده اهمیت توجه داشتن به مبحث امنیت سایت می باشد. مباحث امنیتی وب سایت از زمان طراحی سایت شروع می شوند و حتی پس از آن نیز ادامه دارند. دلیل رعایت نکات امنیتی برای وب سایت ها چیست؟ این ها مباحثی هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم و مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم:

انواع حملات اینترنتی

اغلب حملات در دنیای اینترنت نتیجه پیوند سه مورد مهم یعنی سرویس ها، پروتکل ها و پورت ها می باشند. متخصصان دنیای امنیت باید بیشتر تمرکز خود را روی این موارد حفظ کنند. بسیاری از حملات اینترنتی هنوز هم شناخته نشده اند و به بسیاری از نهاد های امنیتی بزرگ در دنیا آسیب می رسانند. این احتمال وجود دارد که شاید اغلب الگوریتم های رمز نگاری که برای کار های امنیتی استفاده می شوند توسط شخص یا نهادی کشف شده باشند اما می توان از جمله حملات رایج شناخته شده در دنیای اینترنت موارد زیر را نام برد:

 • (Denial of Service (DoS) & Distributed Denial of Service (DDoS)
 • Back Door Spoofing
 • Man in the Middle Replay
 • TCP/IP Hijacking Weak Keys
 • Mathematical Password Guessing
 • Brute Force Dictionary
 • Birthday Software Exploitation
 • Malicious Code Viruses
 • Virus Hoaxes Trojan Horses
 • Logic Bombs Worms
 • Social Engineering Auditing
 • System Scanning 

جالب است بدانید در دنیای امنیت هیچ چیز قطعی وجود ندارد اما توجه داشتن به نکات امنیتی کار را برای هکر ها بسیار سخت خواهد کرد.امروزه برای مقابله با هر کدام از این حملات روش های خاصی پیشنهاد می شود. استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مناسب سبب ایجاد سپر های دفاعی قدرت مندی در برابر نفوذ بیگانگان خواهد شد. استفاده از الگوریتم های رمز نگاری پیشرفته مانند (AES و DES) یکی از بهترین راه کار ها برای سخت کردن کار هکر ها خواهد بود. هر کدام از این الگوریتم ها مشخصه های مخصوص به خود را دارند و در واقع هر کدام از یک قانون خاص ریاضی پیروی می کنند و به همین جهت حدس زدن آن ها بسیار دشوار خواهد بود. در تصویر زیر این الگوریتم ها همراه با مشخصات قرار داده شده اند: 

دلایل طراحی سایت های امنیتی

حملات اینترنتی به طور کلی می توانند سبب از کار افتادن وب سایت شما، دستکاری یا افشاء اطلاعات سایت، جعل اطلاعات و از دست رفتن اطلاعات محرمان وب سایت شما شوند که همین دلایل سبب توجه ویژه شرکت های بزرگ به مباحث امنیتی وب سایت هایشان شده است. توجه به این که نکات امنیتی یکی از مهم ترین اصول شرکت نوپرداز بوده و به همین جهت این شرکت با استفاده از سیستم های امنیتی روز دنیا و با پشتیبانی متخصصان خبره در این زمینه سعی دارد تا امنیت خاطر مشتریان خود را در زمینه امنیت سایت فرآهم آورد.

متاسفانه علارقم افزایش آگاهی مردم نسبت به خطرات امنیتی و مشکلات آن ها هنوز هم اغلب افراد به این موارد توجه چندانی ندارند و وب سایت های آن ها آسیب پذیری بالایی دارند. استفاده از امکانات و ابزار های پیشرفته یکی از ملزومات مقاوم کردن وب سایت ها در برابر هجوم بیگانگان خواهد بود که باید به آن دقت نمایید. همچنین اطمینان از امنیت هاست و سرور میزبانی سایت شما هم بسیار مهم است و در صورتی که از قدرت امنیتی کافی برخوردار نباشند ممکن است هکر ها از آن طریق به وبسایت و اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

جدی نگرفتن مباحث امنیتی مخصوصا در حوزه اینترنت و طراحی سایت همیشه خطرناک بوده و می تواند به قیمت نابودی و از دست رفتن سرمایه و اعتبار شما تمام شود. اگر نگاهی به تاریخچه شرکت هایی که در اثر ضعف امنیتی آسیب دیده اند بیندازید، متوجه اهمیت این مسئله خواهید شد. پس سعی کنید با بهره گیری از جدیدترین متد های روز دنیا در زمینه طراحی سایت از وقوع این فجایع برای کسب و کار آنلاین خود جلوگیری نمایید. در حقیقت برای بسیاری از کسب و کار های آنلاین نبود امنیت کافی به معنای از دست رفتن همه چیز خواهد بود!!

شرکت نوپرداز مفتخر است با استفاده از کادری با تجربه و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت و اپلیکیشن های موبایل شما را در این امر یاری نماید. توجه به خواسته های مشتریان مهم ترین خدمتی است که شرکت طراحی سایت نوپرداز به آن توجه دارد. شما می توانید برای ثبت سفارش طراحی سایت امنیتی یا هر گونه سوال و مشاوره رایگان در این زمینه از طریق تماس با ما اقدام نمایید.