چه زمانی باید محتوای وب سایت را آپدیت کنید؟

آیا می دانید محتوا تازه چیست و چه زمانی باید وب سایت خود را آپدیت کنید؟ آپدیت بودن وب سایت چه مزایایی دارد؟

چه زمانی باید محتوای وب سایت را آپدیت کنید؟
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: توسعه وب سایت
چه زمانی باید محتوای وب سایت را آپدیت کنید؟ 4از 5براساس 867 رای

اگر شما صاحب یک وبلاگ، وب سایت شرکتی بزرگ و یا فروشگاه اینترنتی هستید، آپدیت محتوا وب سایت شما مزایای زیادی خواهد داشت. آپدیت کردن وب سایت به عامل های زیادی بستگی دارد که در این مقاله درباره آن صحبت خواهیم کرد.

چرا آپدیت محتوا سایت مهم است؟

ذخیره کردن محتوای وب سایت به صورتی تازه و آپدیت شده کار راحتی نیست و نیازمند زمان و هزینه است. از سوی دیگر، مزایای انجام این کار، به ویژه مزایای بلند مدت آن ارزش این تلاش و هزینه را دارد. 

محتوا وب سایت 

مزایای آپدیت نگه داشتن وب سایت

معنی محتوای تازه را در قسمت بعدی معرفی خواهیم نمود و همچنین بعضی از دستورالعمل های مربوط به این که چگونه وب سایت را بر مبنا نوع آن به روز رسانی می کنید، اما در حال حاضر مهم است که مزایای انجام این کار را بدانید.

تاثیر آن در سئو سایت: موتور های جستجو به محتوا ها، به خصوص محتوا های تازه و خاص علاقه زیادی دارند. آن ها دوست دارند پست های با کیفیت بالا را در فهرست خود داشته باشند تا نیاز کاربران خود را برآورده کنند. یک وب سایت که به طور منظم آپدیت می شود، بیشتر توسط موتور های جستجو مورد توجه قرار می گیرد، صفحات بیشتری از آن توسط موتور های جستجو ایندکس می شود و امکانات بیشتری برای افزایش سئو وب سایت با استفاده از بهترین روش های ارتباط بین الملل ارائه می دهد.

تاثیر آن در رسانه های اجتماعی: اگر از بازاریابی رسانه های اجتماعی برای گسترش وبلاگ خود استفاده می نمایید، یکی از مهم ترین عوامل موفقیت، محتوایی می باشد که در صفحات رسانه های اجتماعی خود پست می کنید. یکی از عواملی که تلاش شما را از بین می برد، کمبود محتوا است. داشتن یک وب سایت که به صورت منظم آپدیت می گردد، برای تبلیغات رسانه های اجتماعی شما نیز کمک می کند. 

برای کاربران شما مناسب است: وب سایت ها معمولا با ارائه نمودن محتوا تازه رضایت کاربران خود را کسب می کنند. یک کاربری که از وب سایت شما رضایت داشته باشد به احتمال زیاد دوباره نیز به وب سایت شما برمی گردد، ثبت نام خواهد کرد، از وب سایت شما خرید می کند و یا وب سایت شما را به دیگران توصیه می نماید. 

نشانه زنده بودن و تازه بودن وب سایت شما است: فرض کنید 2 وب سایت وجود دارند که دارای محصولی مشابه با قیمتی برابر هستند، اما یکی از آن ها یک وبلاگ بروز رسانی، پشتیبانی یا بخش خبری دارد. شما به کدام یک اعتماد می کنید؟ وب سایتی که به شما محتوا تازه نشان می دهد، نشان گر این است که فعالیت دارد و مورد توجه مشتریان خود نیز قرار گرفته است. فرض کنید شما از قسمت انجمن پشتیبانی دیدن می کنید و آخرین آپدیت آن برای دو سال پیش باشد. آیا شما می توانید برای خرید محصول خود به این وب سایت اطمینان کنید؟ 

به روز رسانی عامل اصلی در بازاریابی محتوا است: هر روز افراد زیادی درباره بازاریابی محتوا صحبت می کنند، بسیاری از کسب و کارهای آنلاین و آفلاین با استفاده از محتوا برای تولید فروش و ارتقاء آگاهی از نام تجاری استفاده می کنند. نمونه های زیادی وجود دارند مثلا استفاده از محتوا برای ارتقای ابزار برنامه ریزی رسانه های اجتماعی، برای تبلیغ محصولات و خدمات خود، برای به دست آوردن منافع بیشتر، برای داشتن مشتریان بیشتر و غیره.

آپدیت محتوا 

محتوا تازه چیست؟

قبل از شروع باید بدانیم که وقتی گفته می شود یک وب سایت باید با محتوا تازه آپدیت شود یعنی چه؟ تجربه مشخص نموده است که مردم درک درستی در این مورد ندارند و این کار، به روز رسانی محتوا را دشوارتر می کند. منظور از محتوا تازه لزوما محتوایی نیست که کاملا جدید باشد بلکه محتوایی است که برای وب سایت ما جدید باشد و در جای دیگری از صفحات وب دقیقا به همان فرمت یافت نشود. بنابراین تازه فقط به معنای اخبار و یا مفاهیم یا نظریه های جدید نیست بلکه به معنای چیز های جدید برای وبلاگ یا وب سایت خاصی است.

چه زمانی محتوا جدید به وبلاگ یا وب سایت خود اضافه کنیم؟

اضافه نمودن مطالب جدید به وب سایت برای هر نوع وب سایتی متفاوت است و به آپدیت نیز نیازمند خواهد بود. شما نباید انتظار داشته باشید که یک وبلاگ شرکتی مانند یک وبلاگ شخصی یا یک وبلاگ شخصی مانند یک وبلاگ ورزشی آپدیت شود. بر اساس به روز رسانی وب سایت های مختلف می توان آن ها را به صورت زیر طبقه بندی نمود:

ورزش / مد / مشهور / تکنولوژی / شیوه زندگی / مالی / روزنامه / مجلات

در این دسته بندی من وب سایت هایی را معرفی کردم که بیشتر مورد توجه مردم بوده است. هیچ محدودیتی برای تعداد به روز رسانی ها جود ندارد ولی در حالت کلی هر چقدر آپدیت ها بیشتر باشد برای وب سایت شما مناسب تر است.

به روز رسانی وب سایت توسط شرکت ها

اگر شما یک وبلاگ نویس انحصاری یا یک شرکت خصوصی دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه چاپ و نشر ایجاد کنید و ساعت های مورد نیاز برای ساخت محتوای و به روز رسانی مورد نیاز برای وب سایت خود را اختصاص دهید. اگر از سوی دیگر، شما یک شرکت کوچک تا متوسط دارید، وضعیت شما کمی پیچیده تر می شود. زیرا احتمالا شما منابعی برای مدیریت وبلاگ ها و به روز رسانی منابع داخلی ندارید. این برای شما هزینه هایی را در پی خواهد داشت، اما اگر شما مدیریت و به روز رسانی وب سایت و وبلاگ خود را به یک شرکتی که در این زمینه تبهر و تجربه کافی را دارد بسپارید، برای شما مزایای بلند مدت زیادی را در پی خواهد داشت. به عنوان سخن پایانی سعی کنید برای افزایش ترافیک وب سایت خود، اسرار جستجوگرها، کلمات کلیدی تحقیق و لینک سازی را یاد بگیرید و آنها را به وب سایت خود اعمال کنید. 

 محتوا سایت 

12 دیدگاه
 1. اعلایی اعلایی پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 13:02

  برای اینکه وب سایتمان را آپدیت کنیم رعایت موارد بیان شده خیلی مهم می باشد ولی برای انجام دادن به صورت درست و حرفه ای باید دقت لازم را انجام بدهیم چون اگر رعایت نکنیم نمیتوانیم یک وب سایت موفقی را داشته باشیم.

 2. masoume masoume چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 12:28

  بر اساس سایت مورد نظر که طراحی شده است باید آبدیت رو در نظر گرفت مثلا سایت های آموزشی نیاز ندارن که هر ساعتی سایت را آپدیت کنند ولی سایت های خبری این چنین نیست پس نمیشه گفت که یه زمان مشخصی برای آپدیت قرار بدیم.

 3. علیزاده66 علیزاده66 دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 13:27

  درباره ی آپدیت محتوای وب سایت خیلی خوب توضیح دادین ولی بخش محتوا رو من خوندم فک کنم باید بیشتر توضیح بدین در این مورد مطالب کمی بود.

 4. اکبری اکبری سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 12:50

  در بخش مزایای آپدیت، اشاره به نشانه زنده بودن و تازه بودن وب سایت خلی مهم هست..

 5. الهام55 الهام55 سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 14:22

  محتوای تازه،لزوما محتوایی نیست که کاملا جدید باشد بلکه محتوایی است که برای وب سایت جدید باشه..

 6. parham_aa parham_aa سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 14:21

  اینکه زمان مورد نیاز برای آپدیت ارائه دادین خیلی باعث پیشرفت در زمینه های مورد نیاز سایتمون میشه..

 7. النا النا چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 11:48

  به روز رسانی توسط شرکت ها،اگر شما یک وبلاگ نویس انحصاری یا یک شرکت خصوصی دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه چاپ و نشر ایجاد کنید،بخش مهمی بحساب می آید...

 8. مریم مریم چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 11:46

  چه زمانی باید محتوای وب سایت را آپدیت کنید،خیلی خوبه که بدونیم چه زمانی آپدیت کنیم..

 9. مانی تارخ مانی تارخ دوشنبه 7 اسفند 1396 17:01

  خیلی ممنون از نکات ارزنده ای که درباره ی آپدیت محتوای وب سایت ذکر کردین

 10. مریم مریم دوشنبه 7 اسفند 1396 17:00

  پس بهتره محتوا رو سعی کنیم خیلی زود به زود آپدیت کنیم

 11. فرناز فرناز چهارشنبه 25 بهمن 1396 09:04

  خوب بود. با این توضیحات دیگه کسی تو آپدیت سایت مشکل نباید داشته باشه

 12. سارا ایمانی سارا ایمانی پنجشنبه 12 بهمن 1396 15:29

  سلام واقعا مطالب خوبی بود. من نمیدونستم چجور باید سایتمو آپدیت کنم و داشتم به مشکل می خوردم. بازم تشکر

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

نماد الکترونیک
مشاوره رایگان:
 025-32937209