عوامل رتبه بندی SEO موتور های جستجو

آیا می دانید عوامل رتبه بندی SEO موتور های جستجو در سال 2017 چیست؟

عوامل رتبه بندی SEO موتور های جستجو
نویسنده:
تاریخ:
دسته بندی: سئو
عوامل رتبه بندی SEO موتور های جستجو 4از 5براساس 151 رای

آیا می دانید این روزها مهم ترین عوامل رتبه بندی موتور جستجو چیست؟ امسال داوران در SMX East یافته های خود را مورد بحث قرار دادند و توصیه هایی برای قرار دادن این داده ها در عمل ارائه کردند. به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته، موتورهای جستجو می توانند الگوریتم های رتبه بندی خود را برای مشخص تر بودن نتایج مربوطه و بازگشت نتایج بهتر که با جستجوگر هماهنگ می باشند، بهبود بخشند. از آنجا که این الگوریتم های رتبه بندی به طور مداوم در حال بهبود و تصفیه هستند، عوامل رتبه بندی موتور جستجو همیشه در حال تکامل هستند.

عواملی که ممکن است تأثیر زیادی بر رتبه بندی جستجو داشته باشند: موضوع خیلی مهمی نیست که مطالب شما خیلی طولانی باشد و عوامل رتبه بندی جدید مانند طراحی ریسپانسیو سایت و یا استفاده از https می توانند برای نشان دادن تکنولوژی های تغییر یافته و رفتار کاربران ظاهر شوند.
هیئتی از SMX East به دنبال جواب این سوال بود که چه عواملی برای رتبه بندی وب سایت اهمیت دارند و چه عواملی اهمیتی ندارند. این هیئت روی داده های ویژه ای مطالعات گسترده ای انجام داد که توسط SEMrush و Searchmetrics انجام شده است، و همچنین مطالعات موردی و توصیه های عملی برای تطبیق استراتژی های SEO خود با واقعیت های جاری انجام داد.سئو وب سایت 

عوامل رتبه بندی SEMrush 2.0
نخستین عضو هیات علمی، اولگا آندریکوکو از SEMrush بود، که نتایج یک مطالعه گسترده در مورد عوامل رتبه بندی را که از 100 جایگاه برای 600،000 کلمات کلیدی مورد بررسی قرار دادند به اشتراک گذاشت. کلمات کلیدی با حجم جستجو به دسته های زیر دسته بندی شدند:

بسیار زیاد: 10،001 جستجو ماهانه و بالا
بالا: 1،001 تا 10،000 جستجو ماهانه
متوسط: 101 تا 1000 جستجو ماهانه
کم: 1 تا 100 جستجو ماهانه


SEMrush به عوامل درون صفحه، ارجاع دامنه ها و داده های ترافیکی نگاه کرد، سپس یافته های خود را جمع آوری کرد تا ببینید که کدام عوامل رتبه بندی، مهم ترین هستند. در اینجا برخی از یافته های آنها آمده است:
امنیت وب سایت (HTTPS)
SEMrush متوجه شد که 65 درصد از دامنه ها در سه موقعیت برتر برای کلمات کلیدی با حجم بسیار بالا در حال حاضر امن هستند. اگر چه این یک عامل خیلی مهم در رتبه بندی نیست، آندریکو توصیه تغییر به HTTPS برای کمک به ایجاد اعتماد را داد.
طول محتوا
SEMrush دریافت که طول محتوا به طور کلی با رتبه بندی جستجو ارتباط مثبتی دارد. با این حال، Andrienko توصیه نمی کرد که فقط حجم زیادی از مطالب را بنویسید، نکته اصلی این است که محتوای کافی را بنویسید که مرتبط است و با قصد کاربر منطبق باشد. به آنچه که رقبای شما انجام می دهند نگاه کنید و دریابید که چگونه می توانید محتویاتی را ایجاد کنید که ارزش بیشتری برای کاربران ایجاد می کند.
کلید واژه ها

SEMrush اطلاعات جالبی را درباره برخی از کلمات کلیدی یافته است. آنها دریافتند که:

35 درصد از دامنه های رتبه بندی برای کلمات کلیدی با حجم بالا کلمه ای کلیدی در عنوان ندارند. این نشان می دهد که الگوریتم های گوگل در درک مفاهیم،مترادف ها روز به روز باهوش تر می شوند، یا کلمات کلیدی در عنوان صفحه تبدیل به یک عامل رتبه بندی کمتر مهم می شوند. لینک های بسیار کمی حاوی یک کلمه کلیدی در anchor text هستند، در حقیقت، حتی در میان کلمات کلیدی بسیار زیاد، تنها 8 درصد از لینک ها شامل کلمه کلیدی هستند. این به این نکته اشاره می کند که کلمات کلیدی در anchor text عامل اصلی رتبه بندی نیستند، اما این ممکن است بازخوردی از جستجوگرها باشد که بیشتر به شیوه های ایجاد بهترین پیوند ها می پردازند که پیوندهای متنی را به عنوان هرزنامه متصل می کنند.
ترافیک وب سایت

SEMrush به طور انحصاری تاثیر ترافیک وب سایت بر رتبه بندی را بررسی کرد. آنها دریافتند که تعداد بازدیدها برای کلمات کلیدی با حجم بالا اهمیت دارند. جالب توجه است، ترافیک جستجو هیچ تاثیر خاصی در رتبه بندی ندارد با این حال، ترافیک مستقیم تاثیر دارد.
سیگنال های کاربر
مطالعه SEMrush به سیگنال های مختلف کاربر نگاه کرد، از جمله:
نرخ گزاف گویی. سایت های برتر محتوای مرتبط تری را دارا هستند، سرعت سایت بالاتر است، کاربران اعتماد بیشتری به آن ها دارند و ... .
لینک ها
لینک های با کیفیت هنوز هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند، بک لینک های مهم، به ویژه برای سایت هایی دارای کلمات کلیدی هدفمند کمتر از 10،000 جستجو ماهانه بسیار با اهمیت می باشند.
مهم ترین عامل چیست؟
جالب توجه است، SEMrush دریافت که سیگنال های کاربر و (مستقیم) ترافیک وب سایت در واقع بالاترین پیش بینی کننده از رتبه بندی بالا بوده است.
چرا عوامل رتبه بندی عمومی مرده اند!
شخص بعدی Marcus Tober از Searchmetrics بود. شرکت او همچنین عوامل رتبه بندی را تجزیه و تحلیل کرد، اما به جای بررسی عوامل بوسیله جستجو در کلمات کلیدی، او به عواملی نظیر روند کلی در مقایسه با روند صنعت انفرادی و خصوصیات فردی نگاه کرد.
توبر یادآور شد که در حالی که رگرسیون های گسترده و عمومی از لحاظ عوامل رتبه بندی کلی وجود دارد، صنایع خاص به نظر می رسد که عوامل خاص رتبه بندی را به شدت افزایش می دهند. در زیر برخی از یافته های Searchmetrics ذکر شده است:
گرایش عمومی
زمان بارگذاری صفحه یک عامل مهم است اما باید در نظر داشت که شما باید خود را با رقبایتان مقایسه کنید. او همانند Andrienko و Tober متوجه شد که کلمات کلیدی در عناوین مهم نیستند. در واقع، تنها 48 درصد از وب سایت های برتر کلمات کلیدی خود را در تگ عنوان وارد می کنند، که نشان می دهد Google بدون در نظر گرفتن این موضوع قضاوت می کند. Searchmetrics همچنین دریافت که تعداد کلمه برای صفحات برتر در حال افزایش است.سئو 

روند خاص صنعت

توبر متوجه شد که عوامل مختلف رتبه بندی سایت ها با توجه به پرس و جو آن ها متفاوت است، به طوری که جستجوگرها به عوامل صنعتی در تحقیق خود (به ویژه در تجارت الکترونیک، مالی، رسانه های بهداشتی و مسافرت) توجه می کنند. به عنوان مثال، HTTPS یک عامل بزرگ برای سایت های مالی است؛ زیرا آنها نیاز به اعتماد بیشتری از سوی کاربران دارند. اینجا هدف کاربر است: کاربر چه میخواهد؟ این به طور طبیعی برای صنایع مختلف متفاوت است.
روند خاص Niche
این فقط صنایع مختلفی نیستند که دارای عوامل رتبه بندی متفاوت هستند و موتور های جستجو همچنین به انواع مختلف وب سایت ها نگاه می کنند تا ببینند چه روندی دارند. این سایت ها شامل سایت های دوستیابی، سایت های خدمات جستجوگرها و سایت های آموزشی می باشند. باز هم توبر اذعان كرد كه برخي عوامل رتبه بندي بر اساس طرز تفكيك كردن متفاوت است. به عنوان مثال، استفاده از HTTPS در میان سایت های جستجوگر، اما نه در بین سایت های دوستیابی و آموزشی بالا است.
چگونه می توان این یافته ها را به عمل آورد؟
سخنران نهایی Herndon Shasty، مدیر بازاریابی دیجیتال فروشگاه Container بود. ارائه اش بیشتر به گرفتن اطلاعات و یافته های سخنرانان قبلی و ارائه برنامه های عملی متمرکز بود. او همچنین مطالعات موردی را برای نشان دادن یافته های خود مورد استفاده قرار داد.
سرعت سایت

سرعت سایت یک عامل رتبه بندی قدیمی است و در حال افزایش است مخصوصا این که استفاده از تلفن همراه همچنان افزایش می یابد. در زیر توصیه های اصلی برای بهبود سرعت سایت آمده است:
• کش کردن عناصر و اطلاعات در وب سایت
• ترکیب فایل های خارجی
• مدیریت برچسب ها
• بهینه سازی تصاویر وب سایت

HTTPS
SEOs تا کنون از زمانی که گوگل در سال 2014 اعلام کرده است که HTTPS یک ارتقاء اندکی را برای وب سایت ارائه می دهد، تلاش کرده تا سایت های خود را محافظت نماید. هنگام تغییر به HTTPS، باید سرعت سایت را بررسی کنید، زیرا سرعت سایت کمی کاهش می یابد اما هنوز هم این اعتقاد وجود دارد که این تغییر ارزشش را دارد.
بخشی ناگوار در مورد تغییر به HTTPS این است که تمام ریسک ها و چالش های طراحی مجدد سایت را متحمل می شوید.

بزرگترین عنصر که اغلب در مهاجرت HTTP به HTTPS مفقود می شود، تگ های کانونی است. به روزرسانی تگ های کانونی بسیار مهم است.
داده های متا
به تازگی بر خلاف یافته های SEMrush و Searchmetrics، Hasty فهمیده است که عناوین می توانند تاثیر داشته باشند و به ویژه در صفحات رتبه بندی پایین تر تفاوت ایجاد کنند. البته توصیف متا، یک عامل رتبه بندی نیست، اما می تواند نرخ های کلیک را بهبود بخشد. چه چیزی در متا توضیحات کار میکند؟ این برای همه صنایع متفاوت است، اما Hasty متوجه شد که از جمله موارد زیر در متا توضیحات منجر به افزایش عملکرد می شود:

کلید واژه ها.
حمل و نقل رایگان / بازده
نام های برندی که مردم می شناسند.
"سایت رسمی" (یک سیگنال اعتماد).
تبلیغات و فروش.

تغییرات SERP

تغییرات در صفحات نتایج جستجو (SERPs) می تواند باعث کاهش سرعت کلیک شود. برای به دست آوردن یک جایگاهی برجسته در موتور های جستجو، شما باید در صفحه اول باشید. Hasty پیشنهاد داد که استفاده از داده های ساخت یافته در صورت امکان نیز مناسب است. این به شما کمک می کند تا جستجو های دقیق را ذخیره کنید، زیرا گوگل در درک قصد پرس و جو بسیار دقیق عمل می کند.

برگرفته از وب سایت searchengineland

 

امتیاز به سایت