کاربرد VOIP در شبکه

  • توسط کربلایی
  • 4 دیدگاه
  • امنیت شبکه
کاربرد VOIP در شبکه

از زمان آغاز زندگی انسان ها، ارتباط ما بین انسان ها یکی از با مهم ترین مسائل بشریت بوده است. در گذشته ای نزدیک که انسان استفاده از اینترنت را تجربه نکرده بود، ارتباطات محاوره ای تنها از راه تلفن امکان پذیر بود، اما در زمان حال مشاهده می کنیم که هر کسی با استفاده از کامپیوتر و اینترنت می تواند با سایر افراد مورد علاقه خود ارتباط برقرار نماید و اطلاعاتی را مبادله کند. ما نمی دانیم دقیقا در آینده چه اتفاقی روی خواهد داد، اما می دانیم که کامپیوتر دارای نقشی محوری و اساسی خواهد بود.

Voice Over Internet Porotocol) VOIP) که با نام IP تلفنی نیز از آن یاد می شود، امکان استفاده از اینترنت را برای مکالمات تلفنی را فرآهم می آورد. در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی، VOIP از فناوری دیجیتال بهره می برد و به یک اتصال broadband نظیر adsl و dsl یا انواع سرویس های دیجیتال نیازمند می باشد که در همه کشور های دنیا وجود دارد.

voip 

کاربرد های VOIP

رایج ترین کاربرد VOIP برای کار های شخصی و استفاده در خانه ها، سرویس های تلفنی مبتنی بر اینترنت است که با محوریت یک سوئیچ تلفن انجام می شود. با استفاده از این فناوری استفاده کنندگان می توانند دارای یک شماره تلفن نیز باشند. در این مورد امکان دارد از یک آداپتور نیز استفاده گردد. آداپتور فوق این امکان را ایجاد می کند تا بتوان از یک تلفن معمولی نیز استفاده نمود. در هنگام استفاده از فناوری VOIP مخاطب شما قادر به تشخیص دقیق تفاوت سرویس فوق نسبت به یک تلفن سنتی نیست.

مزایای VOIP

در فناوری VOIP می توان هر وقت و با هر شخص صحبت نمود. کافی است که در آن مقطع زمانی، بقیه افرادی که می خواهید با آن ها حرف بزنید به اینترنت متصل باشند. همچنین با استفاده از این فناوری می توان هم زمان با چندین نفر گفتگو نمود و داده های مختلفی را با آنان رد و بدل کرد.

کاربرد VOIP در شبکه 4از 5براساس 1640 رای

4 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید

4 + 1 =